Opinie

Opinie rodziców


Przedszkole Tukan mogę polecić z czystym sercem. Moi obydwaj synowie chodzą do tego przedszkola (kl. 0 i grupa żłobkowa). Panie w grupach profesjonalistki, zawsze dostaje pełna informacje nt dzieci przy odbiorze. My korzystamy również z zajęć SI u p. Ani i Pani Agnieszki psychologa super kobiety. Profesjonalne i zawsze chętne do pomocy. Panie w Biurze również super, bardzo pomocne. Polecam to Przedszkole tutaj dzieci są objęte profesjonalna opieka.

Urszula Kwiecień 2020 r.

Z pełną odpowiedzialnością polecam wszystkim Przedszkole Tukan. Mój syn do przedszkola uczęszcza 3 rok. Ma zdiagnozowany Autyzm dziecięcy. Dzięki doświadczeniu oraz ciężkiej pracy nauczycieli i terapeutów, wszechstronny rozwój mojego dziecka bardzo się poprawił. Kadra jest ciepła i przemiła, z zaangażowaniem i indywidualnym podejściem do każdego dziecka, z ogromną chęcią współpracy z rodzicami. Organizacja zabaw, zajęć, spotkań czy wyjść jest super. Oprócz bardzo ciekawych i kreatywnych zajęć dydaktycznych, prowadzone są zajęcia terapeutyczne dla dzieci z potrzebami oraz dla wszystkich dzieci różnego rodzaju zajęcia dodatkowe. Dzieciaki naprawdę się nie nudzą. Syn uwielbia chodzić do przedszkola. Wychodzi szczęśliwy z wielkim bagażem nowych doświadczeń i wrażeń. Codziennie coś fajnego się dzieje, dzięki czemu świetnie się bawi. Przedszkole jest otwarte na wszelkie problemy dzieci i rodziców. W każdej kwestii znajdzie rozwiązanie. Duży szacunek i wielkie dzięki dla całej kadry!!!

Jolanta Kwiecień 2020 r.

Jestem bardzo zadowolona z opieki przedszkolnej nad dwójką moich dzieci. Ciocie są niesamowicie ciepłe i wspierają rozwój dzieci. Moje dzieci mają zapewnioną dietę bezmleczną, co w poprzednim przedszkolu było problemem. Zajęcia dodatkowe w ramach czesnego urozmaicają dzieciom czas spędzony w placówce. Małe grupy też są na plus. Przedszkole dysponuje profesjonalnym zapleczem terapeutycznym dla dzieci z zaburzeniami rozwoju. Każdy z pracowników przedszkola jest niesamowicie miły i pomocny. Serdecznie polecam to przedszkole 🙂

Sylwia Kwiecień 2020 r.

Nasz synek od urodzenia miał wiele trudności, problemy z napięciem mięśniowym, koordynacją ruchową, niskorosłość,  rozszczep podniebienia i niedosłuch (które utrudniały mu komunikację), chorą wątrobę i powiększony brzuszek, przez co wymagał wiele uwagi i bardzo indywidualnego podejścia. Jednocześnie intelektualnie rozwijał się poprawnie i zależało nam na tym, aby miał możliwość przygotowania się do szkoły, jak wszystkie inne dzieci. Przedszkole Tukan spełniło nasze oczekiwania, Gabriel został otoczony wyjątkową opieką, miał dopasowaną dietę, terapie logopedyczną i wiele innych dodatkowych zajęć, a jednocześnie był cały czas zachęcany do pokonywania swoich trudności i dalszego rozwoju. Wszystko to w atmosferze zabawy, radości. Rodzinne pikniki w Tukanie pokochał nie tylko nasz przedszkolak, ale i cała rodzina.

Monika Kwiecień 2020 r.

Nasza przygoda z Tukanem zaczęła się równo rok temu. Nasz syn miał wtedy 5 lat i bagaż niefajnych doświadczeń za sobą (autyzm, wodogłowie, MPDz, PEG)- ogólnie dziecko funkcjonujące nisko. Po pierwszym spotkaniu w Tukanie z Panią Dyrektor wyszliśmy nieco zdziwieni, z nutka nieufności, bo nienaturalnym wydawało nam się, że ktoś może być tak pozytywny? Kolejne dwa spotkania przebiegły równie pozytywnie i tchnęły w nas nadzieję. Na jednych z tych spotkań mieliśmy szanse poznać Panią Maję – ogromnie pozytywna i ciepła osoba, rzeczy niemożliwe załatwia od ręki, na cuda trzeba trochę poczekać. Poznaliśmy też Panią Ewę- rzeczową, szczerą i równie pozytywną jak pozostałe Panie. Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy jak te Panie zmienią nasze dziecko. Minęło 12 miesięcy, a nasze dziecko przestało korzystać z pampersa, nauczyło się komunikować z nami, wydaje się być spokojniejsze, nie wpada w ciągłe frustracje, zaczął reagować na inne dzieci, podejmować próby samodzielnego ubierania się i mogłabym tak wymieniać i wymieniać. Nigdy nie usłyszeliśmy, że czegoś z naszym dzieckiem nie da się wypracować, nigdy nikt w nasze dziecko tam nie zwątpił, my jako rodzice też czujemy się "zaopiekowani", o wszystkim jesteśmy informowani na bieżąco, najmniejszy problem jest konsultowany i rozwiązywany. I co najważniejsze, Panie w Tukanie są na prawdę bardzo pozytywnymi osobami, ciepłymi i opiekuńczymi. Wchodząc do przedszkola czuje się domową atmosferę. Trafiliśmy na najlepszych ludzi dla naszego dziecka. Sama nie znam nikogo, kto w własny zespół wierzyłby tak bardzo jak Pani Dyrektor. Cieszę się, że wykorzystaliśmy szansę, którą dostaliśmy i że zaufaliśmy im powierzając w opiekę naszego syna. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za każde osiągnięcie naszego chłopca.

Magdalena i Maciej Kwiecień 2020 r.

Mój syn odkąd skończył 1,5 roku uczęszcza do przedszkola Tukan, a obecnie jest już w zerówce. Od początku bardzo polubił to miejsce, podczas dłuższych nieobecności zawsze tęskni za kolegami i koleżankami, jak również za Paniami Opiekunami. Często mówił, że ożeni się z Panią wychowawczynią, bardzo liczy się z Jej zdaniem, w domu zawsze mówi co by w danej sytuacja powiedziała Jego Pani. Przedszkole jest kameralne, kadra jest profesjonalna i wielką zaletą jest różnego rodzaju specjaliści, którzy pomagają wykryć u dziecka wszelkie obszary które potrzebują usprawnień. Podejście jest indywidualne do dziecka, grupy nie są duże, dziecko zna całą kadrę i całe przedszkole. Jest bardzo dużo różnych ciekawych zajęć, przedszkole wychodzi z różnymi inicjatywami zajęć dla dzieci. Jestem naprawdę zadowolona, czego dowodem jest to że mój Syn od Żłobka do zerówki uczęszcza do tej placówki. Nawet pyta czy będzie mógł odwiedzać swoje przedszkole, gdy będzie już w szkole, co świadczy o tym że naprawdę dobrze się tam czuje. Ja zaś zawsze mogę liczyć na rozmową z kadrą, zawsze otrzymuje rzetelne  i szczegółowe informacje na temat pobytu dziecka w placówce. Szczerze polecam!

Katarzyna Kwiecień 2020 r.

„Szczerze polecam! Moja Córka bardzo szybko zaadaptowała się do żłobka, prawie obyło się bez płaczu, a to wielka zasługa Pań ze żłobka, które widać i czuć że pracują z pasji do tego zawodu. Panie Opiekunki w Żłobku z jednej strony są profesjonalne w tym co robią, aleprzede wszystkim są przemiłe, zawsze uśmiechnięte, emanuje z nich ciepło do dzieci i dzieci je uwielbiają. Córka nawet po przerwie świątecznej i feriach bez żadnego problemu została w żłobku, a wręcz od razu pobiegła w objęcia do Pań. Uważam, że lepszego miejsca w żłobku bym nie znalazła dla Córki niż grupa Tukaniątek w przedszkolu Tukan."

Katarzyna Kwiecień 2020 r.

Z przedszkolem Tukan jesteśmy już związani od czterech lat. Nasze dzieci uczęszczały/uczęszczają zarówno do żłobka, przedszkola jak i zerówki. Mój syn jest alergikiem, dlatego ważne było dla mnie przestrzeganie odpowiedniej diety, z czym Tukan radzi sobie doskonale. Dlaczego polecam to przedszkole? Ponieważ jest tu profesjonalna i troskliwa kadra, miła atmosfera oraz ciekawe zajęcia dla dzieci.

Agnieszka Kwiecień 2020 r.

Jestem bardzo zadowolona z opieki nad moim dzieckiem (spektrum autyzmu). Przedszkole w pełni dostarcza odpowiednie zajęcia terapeutyczne. Bardzo przyjazna i pomocna kadra. Bardzo konkretna pani psycholog. Dzieci są podzielone na małe grupy co pozwala na to żeby odpowiednio skoncentrować się na każdym dziecku. Przedszkole Tukan to był bardzo dobry wybór.

Justyna Kwiecień 2020 r.

Jestem bardzo zadowolona z opieki nad moim synem w przedszkolu Tukan. Przedszkole to nie tylko sprawowanie opieki nad naszymi dziećmi, to także nauka poprzez zabawę, ciekawy pakiet zajęć dydaktycznych (w tym roku rozpoczęły się dodatkowo zajęcia na basenie, które Mateusz uwielbia), wycieczki oraz angażowanie dzieci w przygotowywanie przedstawień. Przedszkole polecam również ze względu na indywidualną opiekę logopedy i psychologa.

Gorąco polecam Przedszkole Integracyjne Tukan zarówno dzieciom w pełni zdrowym, jak i tym z różnego rodzaju trudnościami.

Zapisałam mojego synka do Tukana kiedy miał 3 latka. Jego podstawowym problemem były niewyraźna mowa spowodowana rozszczepem podniebienia, oraz zaburzenia napięcia mięśniowego. Dzięki pracy pedagogów chłopiec szybko nadrobił zaległości. W Tukanie dzieci mają zapewnioną nie tylko opiekę ciepłych, serdecznych “cioć”, ale przede wszystkim fachowe wsparcie w rozwoju fizycznym, psychicznym i emocjonalnym. W ramach czesnego organizowane są zajęcia z logopeda,, psychologiem, różnego rodzaju terapię (m.in felinoterapia) eksperymenty, zajęcia artystyczne, pikniki, liczne wycieczki. Dzieci pracują w kameralnych grupach, a w razie potrzeby także indywidualnie. Z moim starszym synkiem zmienialiśmy przedszkole 2krotnie i żałuję, że nie znaliśmy Przedszkola Tukan wcześniej.

Z przyczyn osobistych niestety musiałam pożegnać się z przedszkolem TUKAN. Bardzo ciężko było się rozstać z przedszkolem, przede wszystkim ze względu na rodzinną atmosferę jaka panuje w Tukanie. Jest to cudowne miejsce, w którym każdy, pracownik jak i dziecko czuje się jak w wielkiej rodzinie.

Ciocia Magda

Mój – czteroletni obecnie – syn od września 2014 r. uczęszcza do Przedszkola Integracyjnego Tukan, mieszczącego się na warszawskim Targówku, przy ul. Porannej Bryzy 19. Wraz z mężem zdecydowałam się na to przedszkole ze względu na jego kameralność oraz wyraźnie deklarowany nacisk na zdrowe żywienie, ruch na świeżym powietrzu i wspomaganie rozwoju wielozmysłowego dziecka.

Syn na początku edukacji przedszkolnej był bardzo nieśmiały w kontaktach z rówieśnikami oraz miał trudności z integracją sensoryczną (graniczące z zaburzeniami), z których wynikała m.in. silna niechęć do spożywania nowych potraw i do udziału w zabawach ruchowych przy muzyce (taniec, śpiew z gestykulacją). Wychowawcy z przedszkola Tukan od początku uwzględniali te trudności i pracowali nad ich pokonaniem w porozumieniu ze mną i mężem. Już w październiku syn zaskoczył nas pozytywnie, biorąc aktywny udział – tj. śpiewając i tańcząc – w akademii z okazji pasowania na przedszkolaka. Nie byliśmy w stanie tego osiągnąć, uczęszczając z nim od czasów niemowlęcych na regularne zajęcia dla maluchów i rodziców. Niewątpliwie pozytywny wpływ miała też indywidualna terapia integracji sensorycznej, którą zorganizowaliśmy we własnym zakresie, jednak jestem przekonana o dużej roli przedszkola w przełamaniu wspomnianych trudności. Kłopoty z wybiórczym jedzeniem niestety pozostały. Także pozostałe ważne dla nas aspekty działania przedszkola – zdrowa dieta i ruch na świeżym powietrzu – oceniamy pozytywnie.

Nieco niepokoją nas jedynie zmiany kadrowe: w ciągu ostatniego roku odeszło dwoje z trojga wychowawców grupy przedszkolnej, choć faktem jest, że zostali zastąpieni przez osoby, które syn również polubił. W okresie edukacji przedszkolnej nasz syn świetnie się rozwinął społecznie i obecnie nie ma już problemów w relacjach z rówieśnikami.

Przede wszystkim jednak bardzo lubi chodzić do przedszkola i szybko się tam zaadaptował, nie miał też typowych dla początków edukacji przedszkolnej okresów regresu w rozwoju i niechęci do przedszkola. Jest to dla nas najważniejszą rekomendacją dla placówki.

Agnieszka Stążka-Gawrysiak

Jestem bardzo zadowolona z przedszkola Tukan. Największym atutem przedszkola jest fachowa kadra, dotyczy to zarówno nauczycieli jak i personelu pomocniczego. Z całą pewnością stwierdzam, że pracujący w przedszkolu nauczyciele to osoby doświadczone, doskonale wykonujące swój zawód, a opieka nad dziećmi jest ich prawdziwym powołaniem.

Codziennie przy odbiorze dziecka otrzymywałam informacje o tym, co dziecko robiło w przedszkolu, ile zjadło na obiad etc. Wszelkie kwestie organizacyjne można było wyjaśnić na zebraniach, na których byliśmy szczegółowo informowani o postępach naszych dzieci i o tym, jak funkcjonują one w grupie przedszkolnej. Na pozytywna ocenę zasługuje także catering, na zebraniach mieliśmy możliwość degustacji posiłków i rodzice byli bardzo zadowoleni. W przedszkolu Tukan dzieci dostają naturalne owocowe soki i musy, naleśniki na mąkach orkiszowych i mieszanych, wędliny z domowych wyrobów, słodzone miodem herbatki. Jednym słowem pysznie i zdrowo!

Przedszkole organizowało wiele uroczystości np. bal karnawałowy, pasowanie na przedszkolaka, dzień babci i dziadka, piknik z okazji dnia dziecka, spotkanie z Mikołajem. Wszystkie te imprezy były profesjonalnie przygotowane, rodzice nie ponosili z tego tytułu dodatkowych kosztów. Na gwiazdkę dzieci otrzymały paczki, w których zamiast śmieciowych słodyczy i chipsów znalazły się zabawki i zdrowe przekąski np. suszone owoce. Dyrekcja zadbała także o organizację wycieczek, wyjść do kina, do zoo, teatru, do sali zabaw. Przedszkole nie oszczędzało na nagrodach, które dzieci otrzymywały w konkursach. Nie bez znaczenia jest także estetyczny i przyjazny dzieciom wystrój sal i pomieszczeń w przedszkolu i plac zabaw. Dzieci spędzały dużo czasu na podwórku, dodatkowo organizowano wycieczki, np. do lasku i spacery.

Serdecznie dziękuję za opiekę nad dziećmi.

Magdalena Sędziak Mama Łukasza i Marysi