Nasi Terapeuci

Patrycja Osówniak

Patrycja Osówniak

Dyrektor

Jestem współtwórcą przedszkola Tukan w 2013 roku wprowadzałam w życie projekt edukacji przedszkolnej. Od początku zajmuję stanowisko menagera. Z wykształcenia jestem pielęgniarką oraz magistrem prawa. Do zawsze interesuje mnie psychologia zwłaszcza dziecięca. Uczestniczę w kursach szkoleniach konferencjach w celu pogłębiania swojej wiedzy z zakresu psychologii i pedagogiki w tym pedagogiki specjalnej. Zarządzanie placówką sprawia mi ogromną satysfakcję i daje wiele radości. Patrzenie jak rozwijają się dzieci pod naszą opieką daje mi motywację do działania. Jestem osobą empatyczną starającą się zrozumieć i wczuć w sytuację rozmówcy. Prywatnie lubię spędzać czas czytając książki, ostatnio wciągnęłam się w kolorowanki, odkryłam też sobie talent plastyczny i wykorzystuję go tworząc dekorację na ciągi komunikacyjne w budynku. Mam dwa koty Bezę i Groszka. Bardzo lubię podróże zwłaszcza te po Polsce.

(więcej…)

Ciocia Dominika

Ciocia Dominika

Zastępca Dyrektora - Pedagog specjalny

Pracuję na stanowisku Pedagoga Specjalnego. Ukończyłam studia na kierunku Pedagogika Specjalna  o specjalnościach “Edukacja i Rehabilitacja Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną” oraz “Rehabilitacja Osób ze Sprzężoną Niepełnosprawnością”

Od pięciu lat wyjeżdżam również jako wychowawca na turnusy rehabilitacyjne z dorosłymi osobami niepełnosprawnymi.

W wolnym czasie lubię spędzać czas z przyjaciółmi oraz czytać książki – głównie o tematyce kryminalnej lub fantastycznej.

Ciocia Maja

Ciocia Maja

Terapeuta pedagogiczny

Jestem Absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Związku Nauczycielstwa Polskiego na Wydziale” Doradztwa, Diagnozy i Terapii Pedagogicznej “. Ukończyłam  Studia Uzupełniające Magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale “Pedagogika ogólna” W 2019 roku otrzymałam dyplom ukończenia Studiów Podyplomowych na Wydziale “Oligofrenopedagogika”

W Przedszkolu Tukan jestem Terapeutą Pedagogicznym.  Obecnie pracuję na grupie Pszczółek na stanowisku Wychowawcy. Prowadzę, również zajęcia indywidualne z dziećmi z różnorodnymi orzeczeniami zdrowotnymi.

Jestem osobą ciepłą, spokojną i oddaną swojej pracy. Bardzo wyrozumiała jak również stanowcza i wytrwała w wykonywaniu codziennych obowiązków. Praca z dziećmi daje mi ogromne zadowolenie i satysfakcję, tym bardziej jak widzę jej efekty.

Prywatnie mam dwóch wspaniałych synów. W wolnych chwilach czytam książki i uprawiam sport.

Ciocia Ania

Ciocia Ania

Terapeuta pedagogiczny

Absolwentka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie na kierunku Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z edukacją włączającą oraz Terapia Pedagogiczna z edukacją włączającą. Związana z naszą placówką od sierpnia 2016 roku obecnie na stanowisku nauczyciel wychowawca grupy trzylatków- Rybek. Jest bardzo ciepłą i empatyczną osobą. Sumienna, spokojna, rzetelnie wywiązuje się ze swoich obowiązków. Praca z dziećmi sprawia jej bardzo dużo radości i daje dużo satysfakcji. W wolnym czasie oddaje się lekturze książek oraz podróżom.

Ciocia Ewa

Ciocia Ewa

Ukończyła studia wyższe w zakresie pedagogiki specjalnej oraz stosowanej analizy zachowania. Z naszą placówką związana od 2014 roku. Jako pedagog specjalny prowadzi terapie indywidualne. Ulubioną metodą pracy Ewy jest Metoda Behawioralna. Jest osobą ciepłą, obdarzającą dzieci opieką, troską zrozumieniem i wyrozumiałością. Stale pracuje nad poszerzaniem swojej wiedzy. W wolnym czasie czyta kryminały polskie lub skandynawskie, słucha szant i muzyki reggae. Jest troskliwą mamą czteroletniego Kuby.

Ciocia Agnieszka

Psycholog

Ukończyłam studia wyższe na wydziale psychologii, specjalność psychologia kliniczna. Doświadczenie zawodowe zdobyłam pracując w szpitalu, stowarzyszeniu, fundacjach. Obecnie od kilku lat pracuje z małymi dziećmi oraz ich rodzicami „Bazą zdrowego wzrostu i dorastania dziecka jest dom rodzinny oraz kształtowanie poczucia bezpieczeństwa u dziecka”

Stale doskonale swoje umiejętności biorąc udział w licznych szkoleniach i warsztatach m.in.:

 • Szkolenie i certyfikat SACS-R w ramach Badabada Fundacja SYNAPSIS
 • Szkolenie: Narzędzie M-CHAT-RF do wczesnego wykrywania spektrum autyzmu
 • Seminaria: Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka
 • Cykl warsztatów: Małe dziecko z trudnościami w rozwoju
 • Kurs: Metoda Ruchu Rozwijającego wg W. Sherborne
 • Szkolenie: Bez klapsa- jak z miłością i szacunkiem wyznaczać dziecku granice
 • Kurs doskonalący z zakresu terapii ręki
 • Kurs I-go stopnia terapii Integracji Sensorycznej
 • Kurs i certyfikat TUS – Trening Umiejętności Społecznych
 • Liczne kursy i szkolenia jak pracować z dziećmi ze spektrum i ich rodzinami

W pracy każde dziecko traktuje indywidualnie. Prowadzę również zajęcia grupowe i TUS. Prywatnie jestem mamą dwóch synów. Lubię czytać, wędrować po szlakach górskich, obcować z naturą oraz lubię ludzi (słuchać, rozmawiać, towarzyszyć drugiemu człowiekowi)

Ciocia Urszula

Ciocia Urszula

Związana z naszą placówkom od 2017 roku na stanowisku nauczyciel języka angielskiego.  Posiada dziesięcioletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Rozpoczęła swoją karierę jako lektor  współpracując ze szkołą Helen Doron, później z Early Stage. Jest bardzo spokojną, ciepłą osobą, pełną pasji do tego co robi. Kocha dzieci i uwielbia się z nimi bawić. To właśnie przez zabawę uczy dzieci języka angielskiego. Ma bardzo dobry kontakt zarówno z dziećmi jak i z osobami dorosłymi.  Panią Ulę dzieci polubiły już na pierwszych zajęciach teraz z niecierpliwością czekają na koniec wakacji  i początek zajęć z angielskim. Prywatnie jest mamą trójki już dorosłych młodych ludzi oraz posiadaczką kota Ignacego i królika Kitki. Ogromną radość Pani Uli sprawia dzielenie się pasją do języka z dziećmi.

 

Ciocia Ania

Ukończyła studia wyższe z psychologi oraz studia podyplomowe z „Diagnozy psychologicznej w praktyce klinicznej”. Posiada uprawnienia pedagogiczne. Certyfikowany Terapeuta Integracji Sensorycznej I i II stopnia. Brała udział w licznych szkoleniach i warsztatach m.in.

 • „Terapia Ręki w Teorii Integracji Sensorycznej”,
 • „Trening umiejętności społecznych TUS”,
 • „Podstawowe zagadnienia terapii i edukacji dzieci z autyzmem”,
 • „ Bez klapsa – jak z miłością i szacunkiem wyznaczać dziecku granice”,
 • „ Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborn 1 stopnia”,
 • „ Trening Zastępowania Agresji TZA-ART”,
 • „ Terapia poznawczo – behawioralna zaburzeń eksternalizacyjnych ( ADHD, ODD) oraz zaburzeń lękowych i depresyjnych u dzieci i młodzieży”,
 • „Pomoc socjoterapeutyczna dzieciom z rodzin z problemem alkoholowym”.

Doświadczenie zdobyła pracując w Placówkach opiekuńczo – wychowawczych, żłobkach, Niepublicznych Poradniach psychologiczno – pedagogicznych, przedszkolach, fundacjach i stowarzyszeniach. Prace swoją opiera na pracy z dziećmi i rodziną. W przedszkolu prowadzi diagnozę i terapię Integracji Sensorycznej

Ciocia Anita

Ciocia Anita

Logopeda

Jestem absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku Logopedia Ogólna i Kliniczna, zarówno I jak i II stopnia. Doświadczenie zdobywałam podczas wielu godzin praktyk, w szpitalach, szkołach, przedszkolach oraz ośrodkach terapeutycznych. Praktyka zawodowa pozwoliła mi wypracować jak ważne podczas terapii jest zindywidualizowane podejście do pacjenta, gdyż każdy z nich jest inny, a efektywność terapii zależy w dużej mierze od jej indywidualizacji. Praca z dziećmi sprawia mi szczególną przyjemność.

Prywatnie uwielbiam spędzać czas na świeżym powietrzu, jestem ogromną miłośniczką zwierząt, a także chętnie czytam książki i spotykam się z przyjaciółmi.