Opinie

Jestem bardzo zadowolona z opieki nad moim synem w przedszkolu Tukan. Przedszkole to nie tylko sprawowanie opieki nad naszymi dziećmi, to także nauka poprzez zabawę, ciekawy pakiet zajęć dydaktycznych (w tym roku rozpoczęły się dodatkowo zajęcia na basenie, które Mateusz uwielbia), wycieczki oraz angażowanie dzieci w przygotowywanie przedstawień. Przedszkole polecam również ze względu na indywidualną opiekę logopedy i psychologa.

Gorąco polecam Przedszkole Integracyjne Tukan zarówno dzieciom w pełni zdrowym, jak i tym z różnego rodzaju trudnościami.

Zapisałam mojego synka do Tukana kiedy miał 3 latka. Jego podstawowym problemem były niewyraźna mowa spowodowana rozszczepem podniebienia, oraz zaburzenia napięcia mięśniowego. Dzięki pracy pedagogów chłopiec szybko nadrobił zaległości. W Tukanie dzieci mają zapewnioną nie tylko opiekę ciepłych, serdecznych “cioć”, ale przede wszystkim fachowe wsparcie w rozwoju fizycznym, psychicznym i emocjonalnym. W ramach czesnego organizowane są zajęcia z logopeda,, psychologiem, różnego rodzaju terapię (m.in felinoterapia) eksperymenty, zajęcia artystyczne, pikniki, liczne wycieczki. Dzieci pracują w kameralnych grupach, a w razie potrzeby także indywidualnie. Z moim starszym synkiem zmienialiśmy przedszkole 2krotnie i żałuję, że nie znaliśmy Przedszkola Tukan wcześniej.

Z przyczyn osobistych niestety musiałam pożegnać się z przedszkolem TUKAN.
Bardzo ciężko było się rozstać z przedszkolem, przede wszystkim ze względu na
rodzinną atmosferę jaka panuje w Tukanie. Jest to cudowne miejsce, w którym
każdy, pracownik jak i dziecko czuje się jak w wielkiej rodzinie.

 

Ciocia Magda

Mój – czteroletni obecnie – syn od września 2014 r. uczęszcza do Przedszkola Integracyjnego Tukan, mieszczącego się na warszawskim Targówku, przy ul. Porannej Bryzy 19. Wraz z mężem zdecydowałam się na to przedszkole ze względu na jego kameralność oraz wyraźnie deklarowany nacisk na zdrowe żywienie, ruch na świeżym powietrzu i wspomaganie rozwoju wielozmysłowego dziecka.

Syn na początku edukacji przedszkolnej był bardzo nieśmiały w kontaktach z rówieśnikami oraz miał trudności z integracją sensoryczną (graniczące z zaburzeniami), z których wynikała m.in. silna niechęć do spożywania nowych potraw i do udziału w zabawach ruchowych przy muzyce (taniec, śpiew z gestykulacją). Wychowawcy z przedszkola Tukan od początku uwzględniali te trudności i pracowali nad ich pokonaniem w porozumieniu ze mną i mężem. Już w październiku syn zaskoczył nas pozytywnie, biorąc aktywny udział – tj. śpiewając i tańcząc – w akademii z okazji pasowania na przedszkolaka. Nie byliśmy w stanie tego osiągnąć, uczęszczając z nim od czasów niemowlęcych na regularne zajęcia dla maluchów i rodziców. Niewątpliwie pozytywny wpływ miała też indywidualna terapia integracji sensorycznej, którą zorganizowaliśmy we własnym zakresie, jednak jestem przekonana o dużej roli przedszkola w przełamaniu wspomnianych trudności. Kłopoty z wybiórczym jedzeniem niestety pozostały. Także pozostałe ważne dla nas aspekty działania przedszkola – zdrowa dieta i ruch na świeżym powietrzu – oceniamy pozytywnie.

Nieco niepokoją nas jedynie zmiany kadrowe: w ciągu ostatniego roku odeszło dwoje z trojga wychowawców grupy przedszkolnej, choć faktem jest, że zostali zastąpieni przez osoby, które syn również polubił. W okresie edukacji przedszkolnej nasz syn świetnie się rozwinął społecznie i obecnie nie ma już problemów w relacjach z rówieśnikami.

Przede wszystkim jednak bardzo lubi chodzić do przedszkola i szybko się tam zaadaptował, nie miał też typowych dla początków edukacji przedszkolnej okresów regresu w rozwoju i niechęci do przedszkola. Jest to dla nas najważniejszą rekomendacją dla placówki.

Agnieszka Stążka-Gawrysiak

Jestem bardzo zadowolona z przedszkola Tukan. Największym atutem przedszkola jest fachowa kadra, dotyczy to zarówno nauczycieli jak i personelu pomocniczego. Z całą pewnością stwierdzam, że pracujący w przedszkolu nauczyciele to osoby doświadczone, doskonale wykonujące swój zawód, a opieka nad dziećmi jest ich prawdziwym powołaniem.

Codziennie przy odbiorze dziecka otrzymywałam informacje o tym, co dziecko robiło w przedszkolu, ile zjadło na obiad etc. Wszelkie kwestie organizacyjne można było wyjaśnić na zebraniach, na których byliśmy szczegółowo informowani o postępach naszych dzieci i o tym, jak funkcjonują one w grupie przedszkolnej. Na pozytywna ocenę zasługuje także catering, na zebraniach mieliśmy możliwość degustacji posiłków i rodzice byli bardzo zadowoleni. W przedszkolu Tukan dzieci dostają naturalne owocowe soki i musy, naleśniki na mąkach orkiszowych i mieszanych, wędliny z domowych wyrobów, słodzone miodem herbatki. Jednym słowem pysznie i zdrowo!

Przedszkole organizowało wiele uroczystości np. bal karnawałowy, pasowanie na przedszkolaka, dzień babci i dziadka, piknik z okazji dnia dziecka, spotkanie z Mikołajem. Wszystkie te imprezy były profesjonalnie przygotowane, rodzice nie ponosili z tego tytułu dodatkowych kosztów. Na gwiazdkę dzieci otrzymały paczki, w których zamiast śmieciowych słodyczy i chipsów znalazły się zabawki i zdrowe przekąski np. suszone owoce. Dyrekcja zadbała także o organizację wycieczek, wyjść do kina, do zoo, teatru, do sali zabaw. Przedszkole nie oszczędzało na nagrodach, które dzieci otrzymywały w konkursach. Nie bez znaczenia jest także estetyczny i przyjazny dzieciom wystrój sal i pomieszczeń w przedszkolu i plac zabaw. Dzieci spędzały dużo czasu na podwórku, dodatkowo organizowano wycieczki, np. do lasku i spacery.

Serdecznie dziękuję za opiekę nad dziećmi.

Magdalena Sędziak Mama Łukasza i Marysi